Как вы хотите связаться с нами?

Антифрикційний чавун – застосування і властивості

антифрикционный чугун

Антифрикційний чавун

Антифрикційний чавун застосовують головним чином для різних деталей типу підшипників, що працюють зазвичай в присутності мастила, що оберігає поверхні тертя від безпосереднього контакту.

Чавун є одним з основних металом для лиття – це найголовніший конструкційний матеріал в машинобудуванні, саме тому він має велику популярність при виробництві запчастин та інших деталей. Якщо порівнювати чавун зі сталлю, можна відзначити, що чавун має свої специфічні властивості, які відображаються на подальшому використанні виливків.

Зіставлення чавуну з іншими антифрикційними матеріалами вказує на його значно нижчу вартість порівняно з антифрикційними сплавами кольорових металів. Що ж стосується поведінки в експлуатації, то підвищення температури викликає у чавуну порівняно меншу зміну таких характеристик, як сила тертя і коефіцієнт тертя, ніж у бронзи або бабіту. Зміна ж швидкості обертання викликає у чавуну інші якісні зміни, ніж у бронзи і бабіту.

Антифрикційний чавун і його особливості

Антифрикційний чавун являє собою залізовуглецевий сплав, який твердне з утворенням евтектики. Цей матеріал має кращі властивості вологотекучості, має меншу усадку при заливці, а також істотно менші витрати на виготовлення таких виливків.

До основних переваг антифрикционного чавуну можна віднести:

 • Хороший показник вологотекучості;
 • Низький коефіцієнт усадки;
 • Хороший показник обробки за допомогою різання;
 • Високі демпфуючі властивості;
 • Має невисоку вартість виготовлення в порівнянні зі сталлю;
 • Має меншу температуру плавлення в порівнянні зі сталлю;
 • Тривалий термін експлуатації таких виробів.

За рахунок своїх характеристик чавун дозволяє відливати більш складні вироби за своєю конструкцією, ніж зі сталі. Плавка даного матеріалу проводиться в електродуговій або індукційній печі.

Існує десять різних марок антифрикційного чавуну, кожна з яких відрізняється своїм хімічним складом і характеристиками. Всі ці марки призначені для роботи виливків в вузлах тертя.

Застосування лиття з антифрикційного чавуну

Виливки з антифрикційного чавуну призначені для використання в вузлах тертя з мастилом. Вони забезпечують оптимальний крутний момент тривалий період часу. Такі деталі мають хорошу зносостійкість і не стираються з часом.

Найчастіше тертя виливків з чавуну проводиться разом зі сталевими виливками, тому дуже важливо зберігати плівку з мастильних матеріалів тривалий час і при різних швидкостях роботи обладнання.

Лиття з антифрикційного чавуну володіє хорошими показниками тертя в основному за рахунок наявності графіту в складі даного сплаву – це може бути:

 • Пластинчастий графіт;
 • Кулястий;
 • Компактний.

Саме така основа дозволяє надати відмінну несучу здатність при терті, а також велику зносостійкість під час роботи.

Графіт в складі металу дозволяє забезпечувати самозмазування під час роботи вузлів тертя і економно витрачати масло. Так, можна бути повністю впевненим у працездатності обладнання і відсутності його заїдання.

Переваги чавунного лиття від Південного механо-ливарного заводу

Звернувшись на Південно механо-ливарний завод для виготовлення виробів з антифрикційного чавуну, ви зможете оцінити такі переваги:

 • Повний спектр послуг в одному місці – Південно механо-ливарний завод надає послуги створення конструкторської документації, оснастки, виготовлення самих виливків і подальшої мехобробки;
 • Оптимальна цінова політика – невеликі накладні витрати і співробітництво з постійними постачальниками матеріалів дозволяє знизити вартість виготовлення відливок з чавуну;
 • Наявність високотехнологічного обладнання дозволяє отримати мінімальну шорсткість і високу точність виробів;
 • Професіонали своєї справи, які постійно підвищують свою кваліфікацію, дозволяють вирішувати завдання будь-якого рівня складності за короткий період часу;
 • Швидке виготовлення відливок – як серійне лиття, так і дрібносерійне або виготовлення термінових індивідуальних замовлень.

Якість виливків Південного механо-ливарного заводу завжди на високому рівні і відрізняється тривалим часом експлуатації.