Как вы хотите связаться с нами?

Нелегований чавун, його використання і особливості

Нелегированный чугун

Нелегований чавун

Нелегований чавун за своєю структурою має велику неоднорідність, тому його корозійні властивості досить невеликі в порівнянні з іншими його видами. Склад нелегованого чавуну не має вуглецю, а самі вироби найчастіше виробляються з цього сплаву для прокатних валків листопрокатних верстатів.

Особливості нелегованого чавуну

При маркуванні сплавів з нелегованого чавуну можна користуватися тими ж даними, що і звичайний чавун. Перша буква позначає вид сплаву, тобто це буква Ч, яка позначає чавун. Наступні букви говорять про те, частка якого матеріалу в сплаві переважає.

При виробництві нелегованого чавуну використовують з’єднання заліза і вуглецю. Якщо порівнювати цей сплав з легованими, то можна відзначити, що тут немає таких легуючих матеріалів, як хром, нікель, марганець або інші.

Виливки з нелегованого чавуну використовуються тільки при температурах не вище 250 градусів Цельсія. Якщо ж необхідно, щоб виливок витримував більше, наприклад, до трьохсот градусів Цельсія, тоді варто звернути увагу на модифікований чавун.

Експлуатація виливків з нелегованого чавуну

Для кожного сплаву є свої певні правила безпеки і експлуатації виробів:

  • Чавунне лиття використовується для роботи при таких температурних режимах – від -15 до +260 градусів Цельсія;
  • При роботі чавунних виливків температура обігріваючого середовища повинна бути не вище 650 градусів Цельсія;
  • Під час роботи вироби обігрівати полум’ям забороняється.

Під час виплавки нелегованого чавуну основним матеріалом, який додають до складу і який при цьому регулюється, є кремній. Саме від його кількості і масової частки залежить товщина стінок майбутнього виливка.

Дуже часто з нелегованого чавуну виробляють поршневі кільця. Важливо пам’ятати, що вони втрачають свою пружність при температурі 350 градусів Цельсія в той час, як кільця з легованого чавуну при 400 градусів.

З нелегованого чавуну найчастіше роблять такі виливки:

  • Поршневі кільця;
  • Сортопрокатні валки;
  • Блоки циліндрів;
  • Блоки цилиндров;
  • Картери;
  • Картери передач.

При виплавці валки виходять досить масивними з вибіленим шаром на поверхні бочки. Щоб зменшити глибину вибіленої зони, необхідно більше додавати до складу сплаву вуглець і кремній.

Виготовлення виливків з нелегованого чавуну дуже важливо довірити професіоналам, які зможуть точно розрахувати кількість шихтових матеріалів і визначити час виплавки. Саме від цих параметрів залежить якість виливків і товщина їх стінок.